Ландшафтний заказник «Козинський»

Ландшафтний заказник «Козинський»

Заказник розташовується в Обухівському районі та займає площу 967 га. Об’єкт знаходиться в межах смт. Козин. Землекористувачем є Обухівська Райдержадміністрація. Заказник оголошений Указом Президента України від 10.12.1994 р. № 750/94.

Ділянка є фрагментом центральної частини заплави Дніпра, яка внаслідок створення системи водосховищ майже не збереглась у природному стані. В еколого-ценотичному відношенні тут можна виділити 4 рівні рослинних угруповань: водну рослинність та прибережно-водні угруповання; рослинність заболочених лук; рослинність сухих лук на підвищених гривах; рослинність розріджених гайків на плескатих гривах. Водна рослинність представлена угрупованнями, які на сьогодні є рідкісними в Україні: латаття білого та глечиків жовтих. Тут трапляються також сальвінія плаваюча та водяний горіх – види, занесені до Червоної книги України. У водно-прибережній смузі р. Іржавець виявлена рідкісна північна рослина – вовче тіло болотне, що знаходиться тут на межі ареалу. У смугах заболочених лук переважають угруповання лепешняку великого, осоки гострої, костриці лучної. Зростає також ряд таких рідкісних рослин, як півники сибірські, валеріана висока, півники болотні, цибуля гранчаста, ситник чорний, та цінна лікарська рослина – калган. На піщаних луках переважають угруповання костриці овечої. Тут зростають дрік фабрівний, голос хенус звичайний, ліщиця мурова та інші види. Також виявлено очиток шестирядний – центральноєвропейський вид на східній межі ареалу. Великий ландшафтний та флористичний інтерес становлять дубові рідколісся з порослевим дубом із домішками в’язу, осокору, тополі білої та інших порід. У трав’яному покриві зростають буквиця лікарська, конвалія, ранник бульбистий, вероніка колосиста, оман верболистий.

Багатим є тваринний світ ділянки. Тут є великі популяції кулика-сороки, занесеного до Червоної книги України, а також мешкають чапля сіра, декілька видів мартинів і качок.

Джерело: Наукова характеристика ділянки заплави Дніпра між обводним каналом та р. Козинкою. Укладач: Андрієнко Т. Л.

 

Ландшафтний заказник «Козинський»

Документы
Документы раздела "Документы"
^