Об уплаты части арендной платы бюджетных организаций в бюджет

Чи зобов’язані бюджетні організації відраховувати від орендної плати до бюджету після ухвалення постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.2002 р. № 659 "Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ"
Главная - Документы - Разъяснения - Бюджетные организации - Об уплаты части арендной платы бюджетных организаций в бюджет

Чи зобов’язані бюджетні організації відраховувати від орендної плати до бюджету після ухвалення постанови Кабінету Міністрів України від 17.05.2002 р. № 659 «Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання»?

 

Відповідаючи на поставлене запитання, Ярослав Усенко перш за все зазначає, що для визначення єдиних підходів до утворення і використання власних надходжень бюджетних установ з урахуванням ст. 13, ст. 29 та ст. 69 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України затвердив Перелік груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їх утворення та напрями використання (далі – Перелік), до якого включено і плату за оренду майна бюджетних установ. При цьому в документі визначено, що «бюджетні установи отримують у повному обсязі плату за оренду майна, що їм належить», але «якщо інше не передбачено законом».

Далі автор вказує на Закон України «Про оренду державного та комунального майна», згідно з яким Методику розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна (далі – Методика) визначає Кабінет Міністрів України (і в ній не передбачено якогось «іншого», особливого порядку використання орендної плати за майно державних бюджетних установ). 

Фонд державного майна України, відповідно до повноважень, наданих нормами Методики, у листі від 03.07.2002 р. № 10-16-8513 роз’яснив, що вказаний Перелік не звужує сферу застосування чинної Методики. «Отже, відповідно до чинного порядку використання плати за оренду державного майна бюджетні організації одержують у своє розпорядження 70 % орендної плати за нерухоме майно, а 30 % орендної плати спрямовують до державного бюджету. Аналогічні рішення ухвалювали й комунальні власники.»

 

«Праця і зарплата», грудень 2002 р., № 45 (337), с. 7

^