Об уплате земельного налога бюджетными организациями (балансодержателем и арендатором)

Бюджетна організація – балансоутримувач передає приміщення в оренду іншій бюджетній організації. Який із суб'єктів відповідно до ст. 2 Закону про плату за землю (власник землі, землекористувач) має обов'язок зі сплати земельного податку?
Главная - Документы - Разъяснения - Бюджетные организации - Об уплате земельного налога бюджетными организациями (балансодержателем и арендатором)

Бюджетна організація – балансоутримувач передає приміщення в оренду іншій бюджетній організації. Який із суб'єктів відповідно до ст. 2 Закону про плату за землю  (власник землі, землекористувач) має обов'язок зі сплати земельного податку?

 

Платником земельного податку є власник землі та землекористувач.

Згідно із Земельним кодексом України від 25.10.2001 р. № 2768-III (зі змінами та доповненнями) земля може перебувати у власності, в постійному користуванні та в оренді. Про орендну плату за землю в даному випадку не йдеться.

Юридичні особи можуть набувати земельні ділянки у власність для здійснення підприємницької діяльності у різних випадках, встановлених ст. 82 цього Кодексу.

У постійне користування земельні ділянки із земель державної та комунальної власності набувають, зокрема, підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності.

Отже, на бюджетну організацію – балансоутримувача, яка є землекористувачем і має земельну ділянку в постійному користуванні та відповідає за цільове використання земельної ділянки, покладається обов'язок зі сплати земельного податку до бюджету.

Плата, що справляється з орендаря приміщення, як встановлено ст. 797 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV (зі змінами та доповненнями), складатиметься із плати за користування цим приміщенням та плати за використання земельної ділянки.

 

Підготувала 

 

Оксана Кирієнко 

Оглядач «Вісника» 

За сприяння 

 

Катерини Гривнак 

Начальника відділу адміністрування платежів за
землекористування та місцевих податків і зборів
Департаменту адміністрування податку на прибуток та
інших податків і зборів (обов'язкових платежів)
ДПА України, і Департаменту масово-роз'яснювальної
роботи та звернень громадян ДПА України 

Документы
Документы раздела "Документы"
^