Запитання стосовно заміщення посади заступника голови районної у місті ради

чи може заступник голови з питань діяльності виконавчих органів ради-керуючий справами виконкому районної у місті ради одночасно бути депутатом цієї ж ради та виконувати повноваження заступника голови ради (в разі обрання)
Главная - Вопрос ответ - Запитання стосовно заміщення посади заступника голови районної у місті ради

 

Доброго дня.
Хотілося б отримати відповідь на запитання: чи може заступник голови з питань діяльності виконавчих органів ради-керуючий справами виконкому районної у місті ради одночасно бути депутатом цієї ж ради та виконувати повноваження заступника голови ради (в разі обрання).
Дякую.

 

На мою думку не може, оскільки:
По перше, посади «заступник голови районної у місті ради» (таке визначення надає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні») та «заступник голови районної у місті ради з питань діяльності виконавчого органу» (таке визначення дають постанови КМУ від 09.03.2006 № 286 та від 03.12.1997 № 1349) є тотожними, тобто мається на увазі одна посадова особа.
По-друге, виходячи із Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 51, 56), постанов КМУ від 09.03.2006 № 286 та від 03.12.1997 № 1349 посади «керуючий справами (секретар) виконавчого комітету» та «заступник голови районної у місті ради ( у т.ч. і з питань діяльності виконавчого органу)» зовсім різні посади, які відрізняються як і порядком призначення (обрання) так і посадовими повноваженнями.
Враховуючи викладене, у посаді «заступник голови з питань діяльності виконавчих органів ради-керуючий справами виконкому районної у місті ради» беремо за основу посаду «керуючий справами (секретар) виконавчого комітету» (як я зрозумів, Вам встановлено посадовий оклад саме «керуючого..»  а не заступника голови).
Так, згідно ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий  комітет  ради утворюється у складі відповідно районної у місті ради - голови  відповідної ради, заступника голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників  відділів,  управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб.
До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити  депутати відповідної ради, крім секретаря ради ( в даному випадку, виходячи із норми 4 цієї статті маються на увазі тільки секретарі сільської, селищної, міської ради).
Тобто, враховуючи те, що керуючий  справами  (секретар)  виконавчого  комітету районної у місті ради за посадою входить до виконавчого комітету ради, він не може бути її депутатом.
 
Підсумовуючи наведене, зазначу, що оптимальною, на мою думку, буде наступна структура та назва посад:
1) керуючий  справами  (секретар)  виконавчого  комітету, член виконкому, проте не депутат
2) заступник голови районної у місті  ради з питань діяльності виконавчого органу, член виконкому та депутат ради

 

Комментарии (
Jot cannot load because the snippet code version (Unknown) isn't the same as the snippet included files version (1.1.4). Possible cause is that you updated the jot files in the modx directory but didn't update the snippet code from the manager. The content for the updated snippet code can be found in jot.snippet.txt
)

Jot cannot load because the snippet code version (Unknown) isn't the same as the snippet included files version (1.1.4). Possible cause is that you updated the jot files in the modx directory but didn't update the snippet code from the manager. The content for the updated snippet code can be found in jot.snippet.txt
Документы
Документы раздела "Вопрос ответ"
^