Що таке запит на інформацію і чим він відрізняється від звернення громадян

Що таке запит на інформацію і чим він відрізняється від звернення громадян
Главная - Обращения граждан - Как писать? - Нормативно-правова база - Що таке запит на інформацію і чим він відрізняється від звернення громадян

Що таке запит на інформацію і чим він відрізняється від звернення громадян?

Відповідаючи на запитання, головний державний податковий інспектор сектору забезпечення доступу до публічної інформації та розгляду звернень громадян ДПС у Тернопільській області Андрій Петришин зазначив, що запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації, надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні (ст.19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 р. № 2939-VI (далі – Закон)).

Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги (ст. 3 Закону).

Звідси, вони відрізняються між собою, в першу чергу своїм змістом: запит – прохання надати інформацію, звернення – прохання вчинити певні дії, викладені у пропозиціях, заявах чи скаргах.

Запит на інформацію подається з метою реалізувати конституційне право на отримання інформації, передбачене ст. 34 Конституції і детально врегульоване Законом, звернення – з метою реалізації низки конституційних прав. А саме, за допомогою пропозицій громадяни можуть реалізовувати не тільки право на звернення до органів державної влади та місцевого самоврядування, передбачене ст. 40 Конституції, але й право брати участь в управлінні державними справами (ст. 38 Конституції). З заявами звертаються щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів (розділ ІІ Конституції) та скаргою про їх порушення.

І основною відмінністю, зазначає автор, що має практичне значення, є строк надання відповіді. На запити – 5 робочих днів, на звернення – 30 календарних днів.

Документы
Документы раздела "Обращения граждан"
^